YAŞLANMAYA KARŞI PRATİK ÇÖZÜMLER
Cildinizi korumak için her gün güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin

 

Yaşlanmak, pek çok kadını kaygılandırır. Ancak önleyici bakımlarla yaşlanmanın etkilerini yavaşlatabiliriz. Cildinize hak ettiği özeni göstermek için cildinizde kırışıklıklar veya güneş lekeleri oluşmasını beklemeyin. Ne kadar erken başlarsanız, faydasını da o kadar erken görürsünüz. Hemen bugün başlayabileceğiniz yaşlanma karşı birkaç basit çözüm önerisini aşağıda bulabilirsiniz. 
 

Solaryumdan uzak durun ve güneşte fazla kalmamaya özen gösterin
 

Güzelim cildinizi UVA ve UVB ışınlarına maruz bıraktığınızda cildinizde hasara davetiye çıkarırsınız. Cildin genç, dolgun ve sağlıklı görünmesi açısından son derece önemli olan elastin ve kolajen dengesi bozulur. Güneşe ne kadar çok maruz kalırsanız, zaman içerisinde o kadar fazla zarar görürsünüz. Bu zararlar bir anda ortaya çıkmasa da cildiniz zamanla olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar.
 

Her gün güneş kremi sürün
 

Gün içinde dışarıda gezerken yaz tatiline kıyasla çok daha fazla güneşe maruz kalırsınız. Güneş olsun ya da olmasın, UVA ışınları her zaman mevcuttur. Güneş kreminin yalnızca hava güneşliyken ya da tatilde sürülmesi gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz fakat aslında her gün kullanılması gerekir. SPF 15 (veya üzeri) geniş spektrumlu güneş koruması sağlayan bir nemlendirici seçin. Cildinize maksimum düzeyde fayda sağlaması için dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş korumalı bir krem sürün.


Herbalife SKIN Koruyucu Etkili Nemlendirici SPF 30 : Yalnızca 7 günde çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur. Geniş spektrumlu UVA koruması sağlar.


 

Sigara içmeyin
 

Sigara, cildin ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerinin ve vitaminlerin önemli bir kısmının yok olmasına neden olur. Örneğin C vitamini, cildin korunması ve onarımı için son derece önemlidir. Dudak kenarlarında görülen ince çizgiler ve kül rengine bürünen cilt görünümü de sigaranın uzun vadeli etkileri arasındadır. Bunu ister misiniz? Sigaranın verdiği zararı ortadan kaldırabilecek bir krem, güneş kremi ya da sihirli değnek yok. O yüzden en iyi çözüm, sigara içmemek.
 

Antioksidan içeren ürünler kullanın
 

Antioksidanlar, cildin erken yaşlanmasına neden olan serbest radikallerle mücadele etmeye yardımcı olur. Ayrıca cildinizin sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. A, C ve E vitaminleri faydalı antioksidanlar arasındadır. Cilt bakımınızın arzu ettiğiniz sonucu vermesini istiyorsanız, antioksidan içerikli bir nemlendirici kullanın. Bu tür ürünler, erken yaşlanmanın izlerini azaltmaya ve cildinizin sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Yaşlanmaya karşı önleyici bakımı günlük rutininizin bir parçası haline getirmelisiniz. Yaşlanmayı durduramazsınız ama kesinlikle yavaşlatabilirsiniz!

 

21.02.2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.