Tri Blend Select - %100 Bitkisel İçerikli Vegan İçecek Tozu

NEDEN TRI BLEND SELECT? 

Bitkisel, çevre ve hayvan dostu gıdalar giderek daha fazla tercih ediliyor. Biz de bu gidişatın hız kesmeden devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak iklim değişikliğini ve hayvan refahını, vücudunuzu besleyen gıdalar kadar önemsediğiniz zaman genelde tat ve kaliteden ödün vermek durumunda kalıyorsunuz. Bizce artık damak tadınızdan ödün vermeyin. Özenle elde edilmiş içerikleriyle ideal beslenmeyi bir bardakta sunan ve lezzetten taviz vermeyen yüksek proteinli içecek Tri Blend Select ile tanışın. Bu shake’in aynı zamanda vegan olduğunu da hatırlatalım.
 

Herbalife Tri Blend Select Yüksek Proteinli İçecek Tozu

TRI BLEND SELECT’İ BU KADAR ÖZEL KILAN NEDİR?

Basit bir şekilde özetleyecek olursak, Tri Blend Select’in dünyadaki en iyi wellness shakelerinden birisi olmasını hedefleyerek yola çıktık. Bunun için de doğru içerikleri aramaya başladık…

İŞTE NEDENİ:

Tri Blend Select’in %100 bitkisel içerikleri müşterilerimizin talep ettiği wellness faydalarını sunmak adına özenle seçildi.Ama bununla yetinmedik. Doğru içerikleri bulmak için tüm dünyayı dolaştık. Örneğin yüksek kaliteli, lif açısından zengin, Omega 3 dolu keten tohumlarının peşinde Kanada’nın çayırlarına gittik. Bitkisel proteinler bazen istenilen etkiyi yaratamıyor, çünkü peynir altı suyu proteini gibi proteinlerde bulabileceğiniz bazı esansiyel amino asitlerden yoksunlar. Şimdiye dek bu, süt dışındaki kaynaklardan alınan proteinlerde kaliteden ödün verildiği anlamına geliyordu.Ama artık öyle değil. Tri Blend Select, şeker açısından düşükken lif bakımından oldukça zengin olan, %100 bitkisel protein sağlayan bezelye, kinoa ve keten tohumu karışımından oluşuyor. Şekerinin az olması sizi yanıltmasın, çünkü tadında hiçbir azalma yok. Tri Blend Select’in lezzeti konunusunda oldukça kararlıydık. Çabalarımıza da değdi. Hindistan cevizi şekerinin hafif tatlılığı ve karamel notalarıyla kinoa’nın derinden gelen ceviz aromasını harmanlayarak aşık olacağınız tatlar yarattık. Ama sadece bizim sözlerimizle yetinmeyin. Avrupa’nın dört bir yanından gelen üyelerle lezzet testleri de yaptık. Onlar da Tri Blend Select’in krema kıvamındaki tutku dolu karamelli kahve tadını ve ferahlık veren hafif muz aromasını en az bizim kadar sevdi.

HİKAYEMİZTri Blend Select’in hikayesi, Endonezya’nın sık ormanlarından Kanada’nın kırlarına kadar uzanıyor. Bu hikayeyi eşsiz kılan sadece felsefemiz değil, aynı zamanda yolculuğumuzda tanıdığımız insanlar ve yerler. Bu çok özel ürünü tanıtırken hikayesini de sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

GEZEGENİMİZİ KORUYORUZ

Gezegenimizi sizin kadar önemsiyoruz. Tri Blend Select’i yaratmak için birlikte çalıştığımız insanlar yüzlerce yıldır aynı bölgelerde, aynı şekilde çiftçilik yapıyorlar. Ancak Tri Blend Select, sevgiyle
yetiştirilmiş bitkilerden daha fazlasını içeriyor. Tri Blend Select sadece iyi ürünü yetiştiren değil, aynı zamanda toprağı besleyip çevreyi de koruyan çiftçilerin nesiller boyunca birbirlerine aktardıkları bilgi birikiminin bir ürünüdür. Herkesin bu özen ve birikimden faydalanmaya devam etmesi için geçmişte
doğayla kurulan bağları korumakta kararlıyız. Tüm bunların sonucu olarak yerel yaşam alanlarına saygı gösterip onları korurken bir taraftan da böcek ilaçlarını ve gübreleri en aza indiriyoruz. Bu da toprağın sağlıklı ürünler vermeye ve gelecek nesilleri desteklemeye devam edebileceği anlamına geliyor. İki taraf için de kazançlı bir durum.

Peki Tri Blend Select’in içinde tam olarak neler var? Gelin hızlı bir dünya turu atarak bu shake’in içeriklerini ve onları özenle yetiştiren çiftçileri tanıyalım.


BEZELYEÖncelikle bezelyelerimizi aldığımız Fransa’dan başlayalım. Peki neden bezelye proteini? Çünkü bu protein kolayca sindirilebilir ve de soya ve süt gibi yaygın protein kaynaklarından daha az alerji riski taşır

Seçtiğimiz bezelyeler Fransa’da binlerce yıldır yetiştiriliyor. 1700’lü yıllarda Fransa’da bezelyeyi pişirmeden, yeşil haliyle yemek hem moda hem de çılgınlık olarak görülüyordu. Ancak Fransızların
yüzlerce yıllık bezelye üretim tecrübesi ve dünyaca ünlü mutfak becerileri, neden Fransız bezelyelerinin fevkalade olduğunu açıkça gösteriyor. (Urbano et al., 2005) & (Huisman et al., 1992).


KETEN TOHUMUHem alfa linolenik asit (Omega 3 yağ asitlerinden biri) açısından, hem de protein, lif ve de kalsiyumla birlikte normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunan fosfor gibi mineraller açısından zengindir. Yağ asidi içeriği ve iyot değeri, kuzey ikliminde yetiştirildiğinde daha da artıyor. Bu, kahverengi keten tohumlarımızı Kanada’dan temin etmemizin sebeplerinden sadece bir tanesi. Diğer bir sebep de tohum ekiminden güzel çiçeklerin açtığı zamana dek tüm yetiştirme ve hasat aşamalarında mahsulle ilgilenmek için büyük çaba harcayan yerel üreticilerimizin özveri ve uzmanlığıdır. Keten tohumunu sevmemizin başka bir sebebi de Tri Blend Select’e leziz bir akıcılık ve krema hissi katmasıdır. (European Medicines Agency, 2015), (U.S. Food & Drug Authority, 2009) & (Morris, 2007)

KİNOATelaffuzu zor olsa da oldukça besleyici olan kinoa; protein, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller (bakır ve molibden gibi) açısından diğer tahıllara göre çok daha zengindir. Glutensiz olduğunu hatırlatmakta da fayda var. Kinoa’yı sevmemek mümkün mü? Kolombiya’da nesiller boyu bu besleyici bitkiyi yetiştiren aile çiftlikleri ile birlikte çalışıyoruz. Kinoa gibi endemik bitkileri koruma tutkumuzu çiftçilerimizle de paylaşmak bizi çok mutlu ediyor. Dünyadaki en kaliteli kinoa üretimlerinden birinin arkasında işte bu ailelerin tutkusu yatıyor.

Tri Blend Select yüksek proteinli muz aromalı içecek tozu - şeker ve tatlandırıcı içerir.
(Vega-Galvez et al., 2010).

HİNDİSTAN CEVİZİ ŞEKERİHindistan cevizi şekeri, yarı tropikal hindistan cevizi palmiye çiçeğinin suyundan yapılır. Çiftçiler çiçek suyunu toplar ve odun ateşi üstünde ısıtırlar. Geriye aromatik, karamel benzeri bir madde kalır. Dahası, hindistan cevizi şekeri, aroma paletini yükselten ve özel olarak ortaya çıkan uçucu bileşiklere sahiptir.


Seçtiğimiz Hindistan cevizi şekeri, Hindistan cevizi şekerinin ana vatanı olan Endonezya’daki bir çiftlikten geliyor. Birlikte geçirdiğimiz zaman boyunca üreticilerimizin ağaçlarına gelişmeleri ve sağlıklı kalmaları için ne kadar ilgi gösterdiklerini gördük. Dahası, yapay bir şey eklemek zorunda kalmadan nesiller boyunca aynı geleneksel yöntemleri kullanarak şekeri yerinde topluyorlar. Tam da
sevdiğimiz gibi.

İNÜLİNHindiba kökünden elde edilen inulin, besleyici maddeler içerdiğinden bildiğimiz birçok gıdaya eklenir. Aynı zamanda lif, A, B6, C, E ve K gibi esansiyel vitaminler ve de çinko, magnezyum, manganez,
kalsiyum, demir-folik asit ve potasyum gibi mineraller açısından oldukça zengin bir kaynaktır.

Seçtiğimiz hindiba köklerini, sürekli olarak yüksek kalitede üretim yapan Belçika ve Hollanda’daki çiftliklerden alıyoruz. Üretim döngüsünde etkin tarım yöntemleri uygulayarak minimum atıkla hindiba yetiştirebilen çiftçilerle çalışmaktan gurur duyuyoruz. Hep beraber güzel işler çıkarıyoruz.

PİRİNÇÇoğumuz pirincin ana vatanını biliyor: Binlerce yıl önce ilk kez evcilleştirildiği yer, Çin. Peki, pirinç proteini tozunun %80’den fazla protein içerdiğini biliyor muydunuz? İki esansiyel amino asit (sistein ve metiyonin) bakımından zengin olan pirinç, Tri Blend Select’te kinoa, keten tohumu ve bezelyeyle birleşerek, besleyici ve vegan bir protein kaynağı sunuyor.

Seçtiğimiz pirinçleri, yüksek sıcaklıkların ve bol yağışın pirinç tarımı için mükemmel bir ortam yarattığı Güneydoğu Çin’den alıyoruz. Üreticilerimizin de mümkün olan en yüksek kalitedeki ürünleri elde etmeye yönelik tutkumuzu paylaşmalarına önem veriyoruz.


YULAFMütevazı görünümlü yulaf düşündüğünüzden çok daha güçlü. Sadece bir yulaf tanesinde, kan kolesterolünü azaltan*, çözünür lif betaglukanlar da dâhil olmak üzere sayısız besleyici madde bulunuyor. * Yulaf beta-glukanı kan kolesterolünü azaltır/düşürür. Yüksek kolesterol koroner kalp rahatsızlıklarının gelişiminde bir risk faktörüdür. Faydalı etki günde 3 g yulaf beta-glukanları alındığında sağlanır.

Seçtiğimiz yulafların kaliteli, taze ve leziz olması için Avrupa’nın önde gelen yulaf çiftçilerini ve değirmencilerini araştırdık. Böylece, besin değerlerinden ödün vermeden Tri Blend Select’in yumuşak aromasını ve kremamsı lezzetini mükemmelleştirdik.


ASEROLA KİRAZIBarbados kirazı olarak da bilinen aserola kirazı, portakaldan 37 kat daha fazla C vitamini içerir ve tam bir vitamin deposudur. Bu kiraz aynı zamanda doğal olarak düşük kalorili, demir ve antioksidanlar bakımından zengindir.

Seçtiğimiz Aserola kirazları, Brezilya’nın kuzeydoğusundaki yemyeşil meyve bahçelerinden geliyor. Bu kirazlar olarak yetiştirildikten sonra tek tek elle toplanıyor. Çiftçilerimiz çevreye karşı fazlasıyla duyarlılar. Doğal olarak dengeli bir ekosistem yaratarak ve yetiştirerek, meyvelerde en yüksek verimi sağlarken yerel bölgenin değerlerini de saygıyla koruyorlar.


STEVIA
Güney Amerika’ya özgü Stevia bitkisi yerli halkın içeceklerini tatlandırmak için 200 yıldır tükettiği bir bitki. Ayrıca steviada doğal olarak bulunan tatlandırıcı bileşenler şekerden 200 ila 300 kat daha yoğun ve kalorisi de düşük olduğundan Tri Blend Select için mükemmel bir seçim.

Seçtiğimiz stevia, süpermarket raflarında ve sağlık ürünlerinde yeni yeni yer alıyor olsa da eski zamanlardan beri dünyanın belirli bölgelerinde doğal tatlandırıcı olarak kullanılıyor. Ayçiçeği ailesinin tatlı yapraklı üyesi stevia’yı, yüz yıllardır yetiştirildiği Asya’daki güvenilir çiftçilerden alıyoruz.

Tri Blend Select; sosyal sorumluluğu, iyi beslenmeyi ve rakip tanımayan ürünleri, yani Herbalife Nutrition olarak tutkulu olduğumuz her şeyi temsil ediyor.

 

11.01.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.