Hızlı Kilo Vermek Sağlığınıza Zarar Verir !

Hızlı Kilo Vermek Sağlığınıza Zarar Verir !Bir çoğumuz aldığımız kiloları hızlıca vermek ve kendimizi formda görmek isteriz. Özellikle yaz ayları yaklaştıkça zayıflamak ve güzel görünmek isteriz. Fakat sağlığımızı tehdit edebilecek zayıflama yolları ve hızlı kilo verildiğini iddia eden diyetlerden sakınmalıyız.
 

Hızlı Kilo Vermenin Zararları Nelerdir ?

Hızlı kilo verdirdiğini iddia eden diyet veya zayıflama yöntemleri genellikle çok düşük kalorili diyetlerdir. Özellikle protein - karbonhidrat ve sağlıklı yağ dengesini iyi ayarlamadığımız zaman, bağışıklığın zayıflaması, yorgunluk, asabiyet v.b gibi sağlık sorunlarına yol açacak ve başlamış olduğunuz diyeti erkenden bırakmanıza sebep olacaktır.
 

Yaşam Tarzını Değiştir !

Aslında zayıflama yöntemi ile kilo vermekten ziyade, yaşam tarzımızı değiştirmeliyiz. Nasıl ki, uzun yıllar boyunca sağlıksız beslenerek kilo almışsak, bunun tam tersi olacak şekilde sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam tarzı ile kilolarımızı sağlıklı ve yavaş bir şekilde vermeliyiz.
 

Dengeli Beslenerek Kilo Verin

Vücudumuza gereken tüm besin öğelerini dengeli bir şekilde almalıyız. Protein - karbonhidrat - sağlıklı yağlar - vitamin & mineraller , vücudumuzun temel ihtiyaçlarıdır. Herhangi birini kalori anlamında azaltarak almanızı söyleyen diyetlerden (özellikle düşük karbonhidratlı diyetlerden) sakınmaya çalışın. 3 ayda vereceğiniz kiloyu gerekirse 1 yıl içerisinde verin ama sağlıklı ve dengeli beslenerek bu sonuca ulaşın. Unutmayın ki, sağlığımız herşeyden önemli.
 

Sporu Yaşam Tarzınız Haline Getirin

Spor hem fiziksel hem de psikolojik sağlığımız için çok önemlidir. Bir çoğumuz yoğun yaşam koşullarından dolayı spor yapmaya zaman bulamıyoruz. Fakat gün içerisinde yapacağımız yarım saatlik hızlı tempo yürüyüş bile bize en azından 250kalori civarında kalori yaktıracaktır. Ayrıca günlük düzenli yürüyüş metabolizma hızımızı arttırarak, hayal ettiğimiz fit vucuda daha erken sürede ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.