Herbalife ürünleri nerede üretiliyor?Herbalife'in ürünleri, ABD ve Çin'deki beş üretim tesisi ile üçüncü taraf üretim ortakları tarafından üretilmektedir
. Şirketin üretim süreci, besin ürünlerinin içerdiği bileşenlerin nereden geldiğini izlemesine olanak tanıyan "tohumdan sofraya" bir stratejiye dayanmaktadır. Bu strateji, besin ürünlerinin içerdiği hammaddelerin kaynağını takip etmelerini sağlar. 2010'ların başlarında başlatılan bu strateji, besin ürünlerinin içerdiği malzemelerin kaynağını izlemelerine olanak tanır.

2013 yılından bu yana şirket, Çin'in Hunan eyaletinde bulunan Changsha'da bir bitkisel özüt tesisi işletmektedir. Bu tesis, birçok ürününde kullanılmak üzere çaylar, guarana, papatya, brokoli ve yaban mersini gibi bitkisel özütler üretmektedir. Özütler işlenmeden önce bitki tanımlama programından geçer ve üretim sürecinin her aşamasında birkaç kez test edilir. Özütlerin işlenmiş hammadde haline getirilmiş ürünleri, şirketin kendi markalı üretim tesislerinde ve ortakları tarafından kullanılır. 2015 yılı itibarıyla şirketin beslenme ürünlerinin %58'i Herbalife'a ait tesislerde üretilmektedir.

Çin'de şirketin üretim tesisleri Suzhou ve Nanjing'de bulunurken, ABD'de üretim tesisleri Lake Forest, California ve Winston-Salem, North Carolina'da yer almaktadır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.