Herbalife ürünleri güvenilir mi ? Herbalife ürünleri zararlı mı ?


 

Herbalife sizin için sakıncalı değildir. Esasen, tüm dünyada milyonlarca insan Herbalife'u kullanmaktadır. 2020’de, her gün 5,3 milyon Herbalife Formül 1 Öğün Yerine Geçen Besleyici Shake Karışımı tüketildi. Ürünlerimiz bezelye, keten tohumu, yulaf ve Aloe Vera gibi kaynaklardan elde edilen içerik maddeleriyle formüle edilmektedir. Ayrıca magnezyum, Vitamin D, Vitamin C ve Vitamin E gibi farklı mikrobesinler içerir.
 

Formül 1 Öğün Yerine Geçen Besleyici Shake Karışımı gibi ürünlerimizi vücudunuzun temel besin maddelerini doğru miktarda almasına yardımcı olacak şekilde tasarlıyoruz. Ürünlerimizin en iyi sonuçları vermesi için sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzının bir parçası olarak dengeli ve çeşitli bir beslenme programı ile birlikte uygulamanız önerilir. Kullandığımız içerik maddeleri doğal kaynaklardan temin edilmekte ve beslenme felsefemize uygun olarak doğru kombinasyonlarla bir araya getirilmektedir. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bağımsız distribütörlerimiz ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri seçmenize yardım edecektir.
 

Faaliyet gösterdiğimiz 90+ pazarın tamamında, beslenme sektöründe kalite standartlarına uymaktayız. Kalite kontrol sistemlerimiz tüm resmi kural ve yönetmeliklere uyum açısından izlenmektedir. Herbalife’un tüketici güvenliğine ilişkin taahhüdü ürün konsepti ile başlar ve her bir ürünün yaşam çevrimi boyunca titizlikle uygulanır.
 

Uzman ekibimiz, ürün bilimi ve güvenliği bakımından en üstün standartlara uymaktadır. Tüm süreçler, Herbalife’un (HLF) İç Beslenme Ürünlerinin Güvenliğinin Değerlendirilmesi Hakkında Global Ürün Bilimi & Güvenliği (GPSS) Yönergesine uygun olarak denetlenmektedir.  
 

Bu kapsamlı doküman, tüm Herbalife içerik maddelerinin güvenliğinin değerlendirilmesini mümkün kılan bir süreç içermektedir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere gıda ve takviye edici gıdaların güvenliği ile ilişkili bilimsel gelişmelere ve düzenlemelere uygun olarak sürekli revize edilmekte ve güncellenmektedir:
 

* Avrupa Gıda Güvenliği Ajansının (EFSA) Gıda Katkı Maddesi Değerlendirmeleri için Başvuru Kılavuzu.

* Gıda takviyelerinde kullanılması amaçlanan bitkisel ürünlerin ve bitkisel preparatların güvenlik değerlendirmesi hakkında EFSA kılavuz dokümanı ile ilgili olarak ESCO’nun gerçek vaka çalışmalarına dayalı tavsiyesi.

* EFSA’nın gıda takviyelerinde içerik maddesi olarak kullanılması amaçlanan bitkisel ürünlerin ve bitkisel preparatların Güvenlik değerlendirmesi hakkında Kılavuzu ve EFSA’nın Yeni bir Gıdanın onaylanmasına ilişkin başvurunun hazırlanması ve sunulması hakkında taslak kılavuzu. 
* ABD FDA’nın Genel Olarak Güvenli Bulunan Maddeler Hakkında Nihai Kuralı.
 

Herbalife olarak, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerimize en iyi ürünleri sunabilmek için üretim ve kalite programlarına 300 milyon $’ın üzerinde yatırım yaptık. Kalite kontrol sistemlerimiz, sektörde benzersizdir ve içerik maddesinden bitmiş ürüne ulaşana kadar tüm süreçlerde ürünlerimizi test ediyoruz. Kalite standartlarımıza uygun olduklarından emin olmak için sıkı bir protokol uyguluyoruz.

 

Herbalife ürünlerini nasıl test eder? 

 

Herbalife, mevzuata uyum açısından tüm ürünleri hem kurum içi düzeyde hem de üçüncü şahıs belgelendirme kuruluşları aracılığıyla test etmektedir. Test ediyor, tekrar test ediyor ve bir daha test ediyoruz.
 

Önemli bölgelerin her birinde Araştırma ve Geliştirme (Ar&Ge) merkezlerimiz bulunuyor: Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Çin, Asya Pasifik ve Hindistan. Beraberce, yeni ürünler için öncelikleri anlamak ve yönetmek için dünyanın farklı yerlerindeki iş arkadaşlarımızla ve bilim insanlarından oluşan ekibimizle ortak çalışmalar yapıyoruz. 
 

“Global Ar&Ge departmanının başkanı olarak zorlayıcı ve heyecan verici bir iş yapıyorum: ekibim ve ben, üstün kaliteli ürünlerimizi geliştirmenin ve iyileştirmenin yanı sıra işimizin sürekliliğini ve büyümesini sürdürmek için çalışıyoruz” - Michael Yatcilla, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Araştırma ve Geliştirme
 

* Kalite kontrol laboratuvarlarımızın tamamı İyi Laboratuvar Uygulamalarına (GLP’ler) ve ISO 17025 akreditasyon protokollerine uygundur. 

* Tesislerimiz, NSF International’ın İyi İmalat Uygulamaları sertifikasına sahiptir. Ayrıca, Spor Tesisi Tescili için İyi İmalat Uygulamaları sertifikası aldık.

* En son teknoloji üretim tesislerimizin her birinde güncel İyi İmalat Uygulamalarına (GMP’ler) uygun laboratuvarlar bulunmaktadır.  

 

Herbalife'un tüketicilerine kalite taahhüdü nedir?
 

Herbalife, tüketiciler ve sağlık profesyonelleri arasında açık diyalog ortamının kurulmasını desteklemektedir. Bu, tüketici güvenliğinin önemli bir unsurudur. Global Tüketici Güvenliği, sağlık ve güvenlik personelimizin sağlık profesyonelleriyle istişarelerde bulunmalarını sağlayarak bu tür görüşmelerin yapılmasına yardımcı olur. 
 

“İleri teknoloji ve kapsamlı analitik izleme metotlarını içeren sektörde lider güvenlik programımız, tüketici geri bildirimlerini bilgiye dönüştürmemize yardımcı oluyor.
 

Bu sayede, tüketiciler tüm faaliyetlerimizde bilgiye dayalı ürün kullanımı deneyimleri, besin güvenliği eğitim araçları ve materyalleri, sağlam risk hafifletme protokolleri oluşturmaya odaklandığımızdan ve elbette global düzeyde tüm tüketici güvenliği düzenlemelerine uymak suretiyle iyi ürün yönetimini sürdürmek için gayret gösterdiğimizden emin olabilirler.” Kristy Appelhans - MSRA, NMD, Başkan Yardımcısı - Global Tüketici Güvenliği
 

Herbalife’un Global Tüketici Güvenliği ekibi, sağlık profesyonellerinin ürünlerle ilgili tüm sorularına yanıt vermekten memnuniyet duyar. Beslenme konusunda belirli kısıtlamalara tabi olan müşteriler için uygunluk ya da başka özel tıbbi koşullar hakkındaki sorular yöneltilebilir. Sağlık profesyonelleri gcs@herbalife.com adresinden doğrudan şirketle görüşebilirler.
 

İçerik kaynağı: https://www.herbalife.co.uk/faq/is-herbalife-bad-for-me/.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.